pátek 12. srpna 2016

JANA PRATECKÁ: „PROČ MI TO NIKDO NEŘEKL?!“

Zlo umělých potratů

Říká se, že stokrát opakovaná lež nakonec vypadá jako pravda. A je tomu (bohužel!) skutečně tak. Za nejkřiklavější příklad takovýchto stokrát opakovaných lží lze dnes bezesporu označit manipulování a ohlupování žen v otázce umělých potratů.
Je až neuvěřitelné, kolik demagogických tvrzení se v dnešní době především na těhotné ženy ze všech stran valí. Nejtragičtější na celé věci je pak to, že největšími manipulátory bývají ti, kdo by naopak měli podávat pravdivé a nezkreslené informace, tj. ženští lékaři. „Vypočítali jsme, že vaše dítě se možná narodí postižené. Necháte si to vzít? Ne, nemusíte mít strach, vaše těhotenství bude na našem pracovišti přerušeno zcela profesionálně a bezpečně.“ Kolik takovýchto či podobných vět si musí ženy dnes a denně vyslechnout v ordinacích svých gynekologů… Je možné se divit, když se potom ve stresu a obavách rozhodují pro potrat? To, jak strašlivou chybu udělaly, poznají bohužel až poté, co je deprese a výčitky svědomí přinutí vyhledat psychiatra, od něhož se možná vůbec poprvé dozvědí o postabortivním syndromu. Tedy o duševní poruše, mající příčinu právě v zabití nenarozeného dítěte.
Těhotná žena nenachází mnohdy podporu ani u svých nejbližších. „Blázníš, dítě si teď rozhodně nemůžeme dovolit, vždyť bychom to finančně nezvládli!“ Tak může reagovat její muž. „Vždyť nemáš hotovou školu! Dej to pryč, jinak si zničíš život!“ To si třeba vyslechne od svých milujících a starostlivých rodičů. A žena či dívka „to“ tedy „dá pryč“, aby dříve nebo později poznala, že život si ve skutečnosti zničila právě umělým potratem.
„Už bych to nikdy neudělala.“ „Nevěděla jsem, že to potom bude tak hrozné.“ „Proč mi to nikdo neřekl?!“ To bývají slova žen, které trpí následkem umělého potratu. Se svými černými myšlenkami však zůstávají většinou sami, protože o „těchto věcech“ se ve „slušné společnosti“ nemluví.
Tato knížka chce pomoci ženám umět se orientovat ve světě „moderní“ medicíny, kde lež bývá často vydávána za pravdu a naopak. Ukázat jim, jaká hrůza se skrývá pod zdánlivě nevinným termínem „umělé přerušení těhotenství“. Seznámit je s odvrácenou stranou toho, co bývá nastávajícím maminkám tolikrát nabízeno jako „ nejlepší řešení“.
Především však chce být poselstvím všem ženám, které podstoupily umělý potrat a tíží je vina, jež se jim zdá neodpustitelná, aby neztrácely naději…




Žádné komentáře:

Okomentovat