neděle 31. ledna 2021

JSME ODSOUZENI NA DOŽIVOTÍ 

 

 

 

 

 

 

 

 

aneb jak dlouho si ještě necháme s.át na hlavy?

Už je to skoro rok, co vypuklo koronavirové šílenství a tak snad už přišel čas, kdy je možné provést určité bilancování. Předesílám, že následující řádky jsou čistě mým osobním pohledem na věc a nikomu neupírám právo myslet si něco jiného. Jsem však přesvědčen, že dříve či později vyjde pravda o covidu najevo a ukáže se, že jsem se nemýlil.

Pamatujete si na to, co se říkalo na začátku? Prý nemoc z netopýrů, všechno ostatní patřilo do kategorie hoaxů a konspiračních teorií. Sice se daly občas zaslechnout i jiné názory, ty však byly rychle umlčeny a jejich hlasatelé mediálně zlikvidováni. Co si jen vytrpěla třeba taková Soňa Peková za to, že nevěřila v oficiální teorii o netopýřím původu viru, ale dokazovala, že musel vzniknout uměle. Přitom dnes o správnosti jejích poznatků již nikdo nepochybuje a i mainstreamová média mají za to, že nákaza unikla z nějaké laboratoře (samozřejmě ne americké, ale čínské či ruské, že). Podobně jako Peková skončili postupně všichni (a šlo přitom o na slovo vzaté odborníky!), kdo si troufli zpochybnit onen jedině správný názor, který k nám importovala Evropská unie. Ten zněl, že covid je strašlivá nemoc a je třeba se proti němu bránit všemi možnými způsoby, protože jedině tak se můžeme zachránit. A jako na spásu se začalo čekat na vakcínu, s níž se vrátí ztracená svoboda pohybu, shromažďování, nákupů atd. Pud sebezáchovy je u člověka tím nejsilnějším a tak se národ těmito Jobovými zvěstmi nechal zastrašit do té míry, že poslušně plnil všechno, co si vláda usmyslela. 

Odbočka č. 1: Možná (i když nyní už o tom nijak pevně přesvědčen nejsem) tady skutečně nějaký nový virus je, ale pochybuji, že by měl tak katastrofické dopady na naše zdraví. Sám jsem dvakrát (v prosinci 2019 – tehdy ještě jen tak mimochodem o covidu nebylo ani vidu, ani slechu!) a pak v létě 2020 prodělal zvláštní nemoc, jakou jsem dosud nikdy neměl, ale o nic hrozného nešlo (několik dní horečky, bolest kloubů a malátnost). 

Postupem času mi začalo být divné, že lidé, kteří jsou ateisté a materialisté a tudíž důsledně lpí na tomto pozemském životě jako na té nejcennější hodnotě, se vůbec nechovají tak, jako by šlo o život. Čím víc strašili ostatní, tím bezstarostněji porušovali veškerá hygienická nařízení a já jsem si z toho logicky vydedukoval, že celý ten koronavirový humbuk bude nejspíš nějaká habaďúra. No a pak jeden známý politik prohlásil, že má koronavirus a šel si lehnout do nemocnice. Podle jeho slov to vypadalo, že tam bojuje o život (čemuž ovšem neodpovídal fakt, že od rána do večera psal na facebook), avšak po třech dnech se celý vysmátý a uzdravený nechal vyfotit se zdravotní sestřičkou a tvrdil, že utekl hrobníkovi z lopaty. To se už vážně nedalo brát jinak než jako nepodařený vtip a snaha vytlouct i z koronaviru politický kapitál. Podobně se chovala celá řada dalších politických potentátů, kteří s velkou pompou oznamovali veřejnosti, že měli pozitivní test, aby se po tzv. karanténě zdraví a čilí navrátili do vládních či poslaneckých lavic...

Odbočka číslo 2: Jeden můj známý si v tom čase nechal udělat test na covid, protože chtěl jet do Rakouska a bez něj to nešlo. Při tom mu propíchli přepážku v nosu a od té doby mu tam při dýchání píská. Nemůže kvůli tomu pořádně spát a v nemocnici mu řekli, že se s tím nedá nic dělat. A prý jim tam se stejným problémem chodí i další lidé.

V tom, abych koronavirus nepovažoval za kolosální podvod, mi tenkrát bránila pouze jedna věc. Nejrůznější protipandemická opatření se zaváděla i v Rusku, kde by se Putin určitě nenechal zblbnout liberálně-covidovou propagandou. Z logiky věci vyplývalo jedno: pokud i v Rusku berou situaci s nákazou vážně, tak na tom asi něco bude. Rusové však brzy zjistili, že se v první chvíli nechali napálit jako všichni ostatní, ovšem na rozdíl od Evropy a USA z toho vyvodili příslušné závěry. Hlasatelům apokalyptických hrůz rychle zatli tipec a všechny zákazy a příkazy Putin odvolal s tím, že v případě covidu šlo o záměrně vyvolanou paniku, k níž se Rusko nenechá strhnout. Takže tam už nikdo žádné roušky povinně nenosí, děti chodí normálně do školy a prioritní úsilí lékařů je věnováno starým lidem, aby u nich byla případná nákaza včas podchycena a léčena. U nás se děje pravý opak.

Odbočka číslo 3: Už na počátku tzv. pandemie se tu a tam objevovaly informace, že covid je jen záminka pro nastolení sanitární diktatury. Četl jsem např. tento článek: https://www.protiproud.cz/politika/5039-promoreni-medialni-lzi-kraci-vsichni-dobrovolne-do-otroctvi-staci-pocitat-a-premyslet-komu-slouzi-sanitarni-diktatura-utok-na-duchovni-zivot-velky-bratr-ma-volne-ruce-politici-i-klerus-jen-tupe-slouzi-a-podlehaji.htm. Měl jsem tehdy za to, že autor vidí věci příliš černě. Dnes mu dávám plně za pravdu.

V současné době musí být každému přemýšlivému člověku zřejmé, že covidová hysterie nemá žádný racionální podklad, ale jedná se skutečně o pokus světových šedých eminencí o radikální a nevratnou proměnu politických, finančních a morálních poměrů v globálním měřítku. Když se podíváme na českou vládu, tak všechno, s čím na nás přichází, do posledních detailů kopíruje od Německa, ovšem ani Merkelová nejedná z vlastní vůle, nýbrž hraje podle not, které jí chystá někdo jiný. Politici prostě jen poslušně plní čísi rozkazy, aniž by věděli, kdo konkrétně je vydává.   

Odbočka č. 4: Dostal jsem se ke knize, o níž se u nás nic neví, protože se nehodí do krámu. Původně vyšla v Polsku (asi není náhoda, že právě Poláci teď jako první ze sebe shazují jho nesmyslných restrikcí), následně byla přeložena do slovenštiny a před pár dny mi přišel i její druhý díl. Má název Falešná pandemie a právě ona mně otevřela oči definitivně (https://www.databazeknih.cz/knihy/falosna-pandemia-kritika-vedcov-a-lekarov-458397).

Co bude dál? Stručně řečeno nic. Všechno pojede v covidových kolejích i v příštích dnech, týdnech, měsících a letech. Babiš nikdy nepřizná chybu, nikdy si nenasype na hlavu popel jako Putin a neoznámí národu, že se spolu s celou EU nechal napálit. Kdosi mi nedávno řekl, jakou budoucnost očekává a bude to prý tak, že mladí si za pár let na roušky a všechno ostatní zvyknou jako na zcela normální věc a staří si řeknou, že jim to už nestojí za to, aby dělali nějakou revoluci a dožijí své bídné existence v domácím vězení. A ti ostatní, kterým je řekněme mezi třiceti a padesáti? Několik tisíc uspořádá občas demonstraci, ale zbytek bude čekat na konec pandemie, kterého se pochopitelně nikdo nedočká. Jestli nepřijde na Václavák 300 000 lidí, všechno zůstane tak, jak je to teď. Pokud nebude hůř - viz výmysly o stále nových a nebezpečnějších mutacích covidu, proti nimž jsou prý nutná další a ještě drastičtější opatření. 

P. S.: Před chvílí jsem se vrátil z Tesca, už jsem doma neměl chleba. Všude tam visely plakáty s heslem, jehož smysl mi doteď není jasný: SPOLU TO ZVLÁDNEME!

P. P. S.: A takto skončili naši důchodci. Na stará kolena je totálně odřízli od světa:


 Žádné komentáře:

Okomentovat